Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Co to jest macierz dyskowa i z jakiego powodu należałoby jej używać?

Kwestia zachowania jak największego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy WDrożeniu bardzo dużej wydajności oraz prostota zarządzania czy też połączenie urządzeń to główne argumenty przemawiające za zastosowaniem narzędzia posiadającego od paru do kilku setek dysków fizycznych.
Są one dla serwera widoczne są jako pojedynczy dysk.


przykład czarnego samochodu marki ford focus
Author: Aurélien JEANNE
Source: http://www.flickr.com


Taka macierz dyskowa jest używana nie tylko w wielkich przedsiębiorstwach czy też instytucjach, lecz także w przypadku pojedynczych serwerów. Wspomniane wyżej atuty w praktyce oznaczają znacznie większe wykorzystanie przestrzeni na dyskach. Taki system macierzowy, dzięki wielowarstwowej konstrukcji to w rzeczywistości wykorzystujący wiele protokołów dostęp do wszelkich informacji. Tworzy to zatem bardzo złożony system w pojedynczej obudowie. Zastosowany w tego typu macierzach wzorzec RAID gwarantuje znakomitą dostępność danych przy utrzymaniu wysokiego bezpieczeństwa funkcjonowania. Jest to wyjątkowo istotne w przypadku znacznych korporacji lub różnych spółek.


macierz dyskowa
Author: TAKA@P.P.R.S
Source: http://www.flickr.com


Drugą zaletą płynącą z wykorzystania macierzy dyskowej jest bardzo znaczne polepszenie efektywności funkcjonowania serwera. Taka macierz może niezwykle odciążyć procesor, a przez to wywołać szybsze działanie procesów RW. Pomimo pozornego dużego stopnia zaawansowania, administracja kwit administracja serwerami warszawa takim układem jest dla wykwalifikowanego specjalisty stosunkowo prosta. Jest tak dlatego, że większość czynności można wykonać przy wykorzystaniu tylko pojedynczej konsoli.
Poza tym duża część czynności związanych z rozbudową mechanizmu można przeprowadzić tak, że będzie to łatwe do zinterpretowania dla różnych części środowiska i to bez konieczności wstrzymywania układu.