Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju kurtka dobrze sprawdzi się jako kurtka zimowa?

Przebojem ostatnich sezonów stały się kurtki puchowe. Można je zobaczyć na turystycznych trasach górzystych oraz na typowych uliczkach miast. Kurtki takie wyróżniają się bardzo szczególnymi przeszyciami tzw.


pikowaniem.


Ireneusz Dudek
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Puchowa kurtka, jest to idealny rodzaj odzieży wierzchniej, który przeznaczony jest na okres zimowy. Podstawą tzw."puchówki" jest jej wypełnienie naturalnym puchem gęsim albo puchem kaczym lub wypełnienie syntetycznym puchem. Zewnętrzna warstwa musi być lekka i wytrzymała mechanicznie i powinna być wytrzymała na wiatr. Tylko niektóre kurtki puchowe są produkowane w wersji odpornej na deszcz. Kurtki puchowe charakteryzują się niezwykle dobrą termiczną izolacyjnością i dużą lekkością. Gwarantuje to wysoki komfort ich użytkowania. Takie kurtki znajdują zastosowanie jako odzież w turystyce oraz jako odzież miejska do ubierania każdego dnia. Kurtka puchowa ma zdolność do dużej kompresji oraz ma możliwość SPAkowania jej do małych rozmiarów. Podstawową właściwością, która decyduje o izolacyjności cieplnej puchowej kurtki, to ilość użytego puchu do jej wypełnienia i zdolność tego puchu do rozprężania się.


kurtka
Author: Apple
Source: Apple


Najlepszy do wypełnienia kurtki puchowej jest puch gęsi. Tego typu puch jako jedyny może osiągnąć sprężystość na poziomie 900 cuin. To idealny, lecz także stanowczo najdroższy puch.

Czy masz chęć poznać ten problem z innej perspektywy? Nic prostszego - zwyczajnie kliknij ten link, ponieważ więcej zobaczysz tu (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/).

Kaczy puch cechuje się sprężystością nie przekraczającą 600-700 cuin. Częstym zabiegiem jest wytwarzanie kurtek puchowych, które zawierają mieszaninę puchu kaczego i gęsiego w rozmaitych proporcjach. Konkurencja dla naturalnego puchu, to puch sztuczny. Puch posiada znikomą wytrzymałość na zawilgocenia. Przemoczony puch traci szybko swe cechy termiczne.


Naturalny puch silniej pochłania wodę a gdy jest mokry, jest on ciężki i nie mając najmniejszej sprężystości, nie będzie izolował od zimna. Wysuszenie w warunkach domowych przemoczonej kurtki, która wypchana jest naturalnym puchem jest praktycznie niewykonalne.