Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Mapy dokonywane za pomocą dronów – najnowsza technologia

Obecnie, gdy technologia opanowała prawie każdą gałąź rynku, rozpocząwszy od turystyki a skończywszy na budowaniu dróg, dynamicznie zmieniają się metody wykonywania wielu czynności.




filmowanie z lotu ptaka


sklepy
Author: Porsche
Source: soloporsche.com


Firma Google jest aktualnie liderem i prekursorem w tworzeniu nowoczesnych map geograficznych.


Kiedy twórcy witryny Google pisali jej zapis nie sądzili, iż w niedługiej przyszłości będzie ona najczęściej używanym „urządzeniem” GPS. Obecnie z map Google korzysta co drugi Europejczyk, dlatego firma ciągle zwiększa zakres możliwości swoich map. W przeciągu dekady wykonali szczegółowe mapy dla całego Starego Kontynentu, metodą której dotychczas nie poznał świat. Wykorzystali aktywne filmowanie z lotu ptaka.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to również ta optymalna witryna (https://hanzo.com.pl/laptopy-producenci) okaże się dla Ciebie nie mniej atrakcyjna zatem wejdź na nią.

Do tego celu niezbędne okazały się najnowsze drony, jakie filmowały dziennie obszar rozmiaru gminy - patrz na Potem na podstawie filmów, technicy układali pojedyncze zdjęcie filmowanego obszaru. W ten sposób powstały mapy terenów do których mógł dostać się człowiek, zaś tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy wykonały satelity. Zdjęcia z góry przy pomocy satelitów wykonywane są na bieżąco, aby w czasie kierowania naszym autem pobierać dane dotyczące aktualnego natężenia ruchu drogowego, panujących warunków pogodowych, najlepszych potencjalnych tras dotarcia do destynacji - zdjęcia z góry. Żadne inne mapy wykorzystywane w nawigacjach nie są tak często aktualizowane. Co więcej firma Google wdrożyła także system filmowania z poziomu drogi, dlatego mamy możliwość obejrzeć jak wygląda dana droga, co pomoże nam dojechać do celu. Jest tylko jedna wada używania map Google, otóż ciągłe łącze internetowe, bez niego aplikacja nie będzie działał.




Co oczywiście nie zmienia faktu, że wykorzystanie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest odkrywcze.


Technika stosowana do tworzenia dzisiejszych map przy pomocy dronów jest dla niektórych z nas kosmiczną technologią, ale dzięki temu możemy korzystać z aktualnych map.