Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Opcje zdobywania energii: odnawialne źródła

Naturalne źródła energii zaczynają cieszyć się w Polsce cały czas zwiększającym się zainteresowaniem. Jest to bez wątpienia spowodowane przede wszystkim tym, że ceny klasycznych źródeł energii stają się coraz wyższe.

pompa ciepła
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Jeżdżąc po naszym kraju, coraz częściej spotkać można kolektory słoneczne. Jest to świetny dowód na to, że coraz bardziej interesujemy się energią odnawialną. Co prawda nada pozostajemy bardzo w tyle za większością państw Europy Zachodniej, jednak są naprawdę duże szanse na zmianę tej sytuacji. Już naprawdę dużo osób interesuje się bowiem pompami ciepła i instalacjami solarów. Wykonywanie instalacji OZE nie jest w naszym kraju usługą tanią, istnieje jednak możliwość otrzymania rozmaitych dotacji, które znacząco mogą obniżyć te koszty. Decydując się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, wykonywanie instalacji OZE najrozsądniej jest zlecić firmie, w której pracują instalatorzy mający potrzebne certyfikaty. Za sprawą tego będziemy mieć pewność, że zamontowana instalacja OZE spełni nasze oczekiwania, a my rzeczywiści zrobimy oszczędności na kosztach ogrzewania domu bądź zasilania go w popularny prąd.instalacja cieplna
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Na jakiego rodzaju instalację OZE warto się zdecydować? W chwili obecnej do wyboru są pompy ciepła, niewielkich rozmiarów elektrownie wiatrowe , a także ogniwa fotowoltaiczne. Jak dotąd inwestorzy indywidualni w zdecydowanej większości przypadków wybierają ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła. Wcześniej powiedziano, że stawiając na instalacje OZE można starać się o dotacje na ich montaż. Należy dodać, że o dotacje te mogą starać się nie tylko inwestorzy o charakterze indywidualnym. Dotacje te są skierowane również do spółdzielni mieszkaniowych. Więcej informacji na temat dotacji do tworzonych przy domach instalacji OZE możemy dowiedzieć się ze strony internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje, które są przyznawane już od kilku lat sprawiły, że liczba niewielkich, znajdujących się przy prywatnych domach instalacji OZE bardzo wzrosła.

Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji na ten temat, to notka spod linku (https://www.cenia-ekspertyzy.pl/ocena-oddzialywania-na-zdrowie) również takie dane posiada, więc kliknij tu, aby je zgłębić.

Jeżeli nadal będą one utrzymane to jest bardzo duża szansa, że liczba tych instalacji będzie cały czas rosła , a tym samym niebawem uda się nam dogonić kraje Europy Zachodniej.