Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Parę wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są urządzeniami takimi, jak każdy inny sprzęt. Żeby prawidłowo działały, należy się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.


Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu płynami przy klawiaturze.
samochód
Author: Calvad.pl
Source: Calvad.pl


Należy pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy też sieci. Dzięki poniższym poradom można by zdobyć kolejny stopień wtajemniczenia, ponieważ mógłbyś stać się pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: "netstat - na". Na liście zostaną przedstawione wszystkie bieżące istniejące połączenia wraz z ich stanem.


Wyrażony będzie również końcowy adres IP i numer portu. Jeśli podejrzewasz, że niektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować napisać: "netstat -ab". Zostaną wypisane nazwy docelowych hostów i programów, z których połączenie jest zainicjowane.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy płyty grzejne naszego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje rozterki.

Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli administrowania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale trzeba niezwykle uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, trzeba czasem na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.
użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać opcję "Właściwości", zaś w następnej kolejności na karcie "Opcje" sprawdzić, że zaznaczono opcję "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy też certyfikat.