Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mgsonline.pl/includes/menu.inc).

Rozwój techniczny w pomiarach, czyli co aktualnie można znaleźć w sprzedaży

Niewątpliwy postęp technologiczny doprowadził do tego, że teraz trafić można na naprawdę rozmaite gadżety. Jednocześnie nie wszystkie z nich to smartfony, za sprawą których z pomocą telefonu możemy również robić zdjęcia, słuchać muzyki oraz sprawdzać pocztę elektroniczną. Wiele z nich ułatwia nam po prostu normalne funkcjonowanie. Wśród tych, które znajdują zastosowanie w określonych miejscach pracy, znajduje się waga elektroniczna o siłomierz.


waga
Author: Marcel Oosterwijk
Source: http://www.flickr.com
Waga elektroniczna to urządzenie, które na ogół zobaczyć możemy w sklepach spożywczych. To właśnie z jej pomocą sprzedawca waży warzywa, ciasta, wędliny, mięso oraz sery. Czyli wszystko to, co znajduje się w sprzedaży. () Coraz częściej na wagę elektroniczną decydują się też panie domu, które samodzielnie pieką ciasta. Z jej pomocą można bowiem ekspresowo i prosto zważyć wszystkie znajdujące się w przepisie produkty. Jeszcze parę lat temu produkowane były tylko wagi elektroniczne do działania potrzebujące prądu. Wagę trzeba było po prostu podłączyć do gniazdka.

Teraz kupić można również te modele, które do właściwej pracy wymagają baterii.

Jeśli zaintrygowały Cię opisy przedstawione na tej stronie, to na pewno spodobają Cię się także dalsze informacje (http://gmsystem.pl/blog/przekroje-przerwania-wyrwania-jak-je-opanowac-mozliwosci-solid-edge/), które umieściliśmy w linku pod spodem.

Wagi elektroniczne stosowane w sklepach mają z kolei dodatkowe akumulatory, które pozwalają na nie przerywanie pracy w momencie, kiedy następuje przerwa w dostawie prądu. Jest to ważne, jeżeli sprzedawcy nie chcą robić przerw w sprzedaży, a tym samym nie chcą zaliczać dużych strat. Wagi elektroniczne w sklepach połączone są z kasą fiskalną. Jest to wymóg nakładany przez obowiązujące w Polsce prawo, które ma chronić Urząd Skarbowy przed niezbyt uczciwymi sprzedawcami, którzy chcą oszukiwać na obowiązkowym podatku.


Innym urządzeniem, które ma dla nas zdecydowanie mniej oczywiste zastosowanie jest siłomierz. Jest to zazwyczaj małych rozmiarów przyrząd, który zrobiono tak, aby za jego pomocą możliwe było dokonanie pomiaru wartości siły, która działa w określonym przypadku. Urządzenia tego typu są na ogół oparte na prawie Hooke'a. Jego wyczerpujące omówienie potrzebuje jednak sporej ilości czasu. Siłomierz ma bardzo szerokie zastosowanie. Niewiele osób wie, że to właśnie dzięki niemu ważyły klasyczne wagi sprężynowe. Stosowany jest też w technice i antropometrii. Siłomierz to niewielki przyrząd, który – tak samo jak waga elektroniczna – istotnie usprawnia nasze funkcjonowanie.